Rozwiązanie umowy o pracę odbywa się poprzez wypowiedzenie, które wymaga formy pisemnej – zarówno w przypadku rezygnacji ze współpracy ze strony pracownika, jak i pracodawcy. Przy czym pracownik nie musi wskazywać powodu takiej decyzji, a pracodawca jest zobowiązany do wskazania konkretnego, prawdziwego i uzasadnionego powodu rozwiązania umowy o pracę – w przypadku osób zatrudnionych na czas nieokreślony.

O czym jeszcze trzeba pamiętać wypowiadając umowę o pracę?

Co wpływa na okres wypowiedzenia?

Jak kształtuje się długość okresów wypowiedzenia?

Jakie są sytuacje szczególne wpływające na skrócenie wypowiedzenia?

Czy pracownik ma prawo do dni wolnych na poszukiwanie pracy podczas okresu wypowiedzenia?

Co pracownik i pracodawca muszą wiedzieć o świadectwie pracy?

Na te i szereg innych pytań dotyczących wypowiedzenia umowy o pracę znajdziecie odpowiedzi w artykule Katarzyny Adamczyk pt. „Wypowiedzenie umowy o pracę – co trzeba wiedzieć?”

Cały artykuł do przeczytania na portalu infor.pl

Autorka publikacji – Katarzyna Adamczyk jest dyrektorem CUP procesów kadrowo-płacowych klienta zewnętrznego. Od kilku lat dba o rozwój i usprawnienia realizowanej obsługi poprzez wdrażanie nowych rozwiązań takich jak e-teczka, portal pracowniczy czy controlling personalny. Usługę doskonali również poprzez zastosowanie automatyzacji i robotyzacji.

Chcesz zadać nam pytań na temat obsługi kadrowo-płacowej – chętnie odpowiemy: bpo@impel.pl

Aktualności

Uzupełnij formularz

Podaj nam więcej szczegółów, co pomoże nam sprawnie odpowiedzieć na Twoje zapytanie

    * pole wymagane

    Administratorami Twoich danych osobowych będą Współadministratorzy wskazani w linku Wykaz Współadministratorów, którzy przetwarzają dane na podstawie umowy o współadministrowanie.
    Zgłoszenie odwołania ww. zgód należy wysłać na następujący adres e-mail: iod.e-marketing@auraco.pl
    Punktem kontaktowym dla Ciebie, w sprawach dotyczących ochrony Twoich danych w związku z ww. Zgodami, jest Auraco sp. z o.o., ul. Solec 81B, 00-382 Warszawa, adres e-mail iod.e-marketing@auraco.pl.