Digitalizacja to jeden z elementów cyfrowej transformacji firmy. Okazuje się jednak niezbędna, jeśli chcemy osiągnąć konkretne korzyści biznesowe w zakresie zarządzania dokumentacją. Wskazuje je Paweł Ocibiński, kierownik ds. zarządzania dokumentacją w IBS: „niższe koszty przechowywania, szybsza i efektywniejsza praca z plikami, możliwość pracy zdalnej, oszczędność czasu w obiegu dokumentacji, łatwiejsze wyszukiwanie, mniejsze ryzyko jej utraty lub uszkodzenia. Nie można zapomnieć także o ekologii. Co więcej, pliki cyfrowe dają możliwość wprowadzenia dalszych zmian w przedsiębiorstwie polegających na automatyzacji i robotyzacji procesów, których wprowadzenie bez nich nie jest możliwe, a które przynoszą firmom szereg kolejnych wymiernych korzyści.”

Osiągnięcie korzyści jest możliwe pod warunkiem jednak, że proces digitalizacji zostanie prawidłowo przygotowany i zrealizowany.

Jak się do niego przygotować i na jakie elementy wdrożenia zwrócić uwagę?
Zapraszamy do lektury całego artykułu „Digitalizacja krok po kroku” opublikowanego na portalu pulshr.pl, gdzie można poznać kolejne etapy udanego wdrożenia digitalizacji w firmie.

Zapraszamy do lektury!

Aktualności