24 maja eksperci Impel Business Solutions mieli przyjemność wystąpić na konferencji dla przedsiębiorców. Wraz z reprezentantami Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) i Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) przedstawili rozwiązania dla przedsiębiorców: finansowe, pomocowe i outsourcingowe.

Trendy gospodarcze i pomoc finansowa

Konferencję rozpoczął prof. nadzw. i dyrektor zarządzający ARP Konrad Trzonkowski, który opowiedział o trendach gospodarczych na ten rok. Wskazał też trudności, z jakimi muszą borykać się firmy: finansowanie obrotowe i codzienne funkcjonowanie oraz kontynuowanie rozpoczętych inwestycji. Jeśli dodamy do tego inflację, zerwane łańcuchy dostaw i niepewność związaną z wojną w Ukrainie pozostanie konkurencyjnym i innowacyjnym staje się prawdziwym wyzwaniem. Na tę potrzebę odpowiedziały kolejne wystąpienia. Konrad Trzonkowski wspólnie z Moniką Konofał, dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców oraz Marzeną Zalewską, dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców oraz Marzeną Zalewską, dyrektor Biura Zarządzania i Restrukturyzacji Majątku Skarbu Państwa przedstawili możliwości finansowe dostępne dla przedsiębiorców w portfelu Agencji Rozwoju Przemysłu.

Prelegentki Banku Gospodarstwa Krajowego opowiedziały o instrumentach wsparcia inwestycji firmowych w Polsce i zagranicą. Ewa Nowak-Iskra, Dyrektor Regionu Dolnośląskiego i Joanna Wierzbowska, Ekspert ds. sprzedaży finansowania handlu, pokazały na przykładach, jak ta pomoc działa i gdzie dotychczas została spożytkowana.W przerwie uczestnicy mieli okazję poznać się bliżej i omówić z ekspertami najlepsze dla nich rozwiązania.

Praktycznie o procesach back office – okiem klienta i operacji

W kolejnej części spotkania nadszedł czas na wystąpienia Impel Business Solutions. W pierwszym z nich Ewa Piotrowska wraz z klientem pokazała przykład sprawnego wdrożenia usługi kadrowo-płacowej. Nasz gość Piotr Miednik, CFO i Wiceprezes Zarządu Zmorph S.A., opowiedział o kulisach współpracy i wskazał biznesowe korzyści partnerstwa.

„Cyfrowe trendy niezbędne w dziale księgowym” przedstawiła Aleksandra Pietruczuk, dyrektor procesów transakcyjnych w Impel Business Solutions. Na przykładzie realizowanych procesów pokazała jak ważne w obsłudze księgowej jest wykorzystanie technologii i rozwój pracowników. Udowodniła, że tylko symbiotyczny rozwój obu tych obszarów – narzędzi i kadry – pozwala usprawniać procesy i gwarantuje rozwój.

Konferencję odwiedziła ekipa telewizji Echo24, by zdać relację z wydarzenia. Nakręciła też krótkie wystąpienia głównych prelegentów, które podsumowują obecną sytuację gospodarczą i główne tezy wydarzenia.

Aktualności