Rośnie zainteresowanie outsourcingiem procesów administracyjnych. Potwierdza to stale rosnąca liczba naszych klientów. Co miesiąc grono to powiększa się, co nas niezmiernie cieszy. Od stycznia dział kadr i płac oraz księgowy zyskały nowego klienta – Magnezyty Grochów S.A.


To przedsiębiorstwo z kilkudziesięcioletnią historią. Słynie
z wydobycia i przeróbki magnezytu oraz jego pochodnych.


Dobre wdrożenie usługi to podstawa

Etap wdrożenia był wyzwaniem – w krótkim czasie należało skonfigurować system pod obie usługi – księgowość i payroll (płace).
Usługa realizowana jest na współdzielonym z klientem systemie Impuls. W praktyce Impel Business Solutions nalicza wynagrodzenia, a klient we własnym zakresie obsługuje procesy kadrowe w udostępnionym narzędziu: od zatrudnienia do zwolnienia, prowadzi akta osobowe, korzysta z modułu czas pracy itp.

Co obejmuje współpraca?

Współpraca wystartowała z nowym rokiem w standardowej obsłudze płacowej dla 120 osób.
W styczniu zostały naliczone pierwsze wynagrodzenia dla pracowników, a klient rozpoczął korzystanie z systemu w zakresie modułu kadrowego, obsługi Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej, odzieży roboczej. Od kwietnia personel Magnezytów korzysta z portalu pracowniczego.
Umowa na obsługę księgową obejmuje elektroniczny obieg dokumentów oraz dostęp do dodatkowych funkcjonalności systemu Impuls: moduł magazynowy i moduł sprzedaży.

Czym się wyróżnia obsługa Impel Business Solutions?

Współpraca realizuje potrzeby firmy Magnezyty Grochów w zakresie kadrowo-płacowym i księgowym – poprzez przejęcie części procesów i udostępnienie systemu do samodzielnej obsługi wybranych zadań. Rozwiązania dopasowano precyzyjnie do potrzeb klienta np. moduł czasu pracy umożliwia zaciąganie plików wynikowych z systemu rejestracji czasu pracy klienta. Kierownicy klienta wprowadzają dane, na bieżąco modyfikują plan i mają dostęp do raportów walidujących czas pracy. Kadry klienta korzystają z portalu pracowniczego z systemem wniosków urlopowych.

Pracownicy Magnezytów zyskali łatwy dostęp do systemu, gdzie mogą złożyć wniosek o urlop lub zweryfikować swoje dane. Dostęp do systemu obejmuje podgląd nast. dokumentów:

  • kartoteki osobowe/zarobkowe/podatkowe
  • pożyczki
  • kasa zapomogowo-pożyczkowa
  • benefity
  • elektroniczne paski płacowe
  • deklaracje PIT-11.


Przydzielony opiekun biznesowy klienta dba o efektywną obsługę i bieżącą komunikację. Ten model współpracy sprawdził się u wielu klientów IBS.

Więcej o outsourcingu kadrowo-płacowym i księgowym dowiesz się z naszego serwisu.

Aktualności