Rośnie wskaźnik digitalizacji polskich branż. Wg raportu Siemensa w 2022 r. wzrósł on do poziomu 2,4 punktów z 1,8. Firmy upatrują w cyfryzacji szansy na pokonanie trudności rynkowych i zbudowanie bardziej konkurencyjnej pozycji.

Obserwowany trend to również wypadkowa wzrostu świadomości polskich menedżerów w zakresie stosowania oraz pożytków płynących z digitalizacji. Jak zapewnia Paweł Ocibiński, menedżer ds. procesów, archiwizacji i cyfryzacji „Korzyści z digitalizacji jest wiele. Przede wszystkim bezpieczeństwo danych – dostęp do plików cyfrowych mają tylko uprawnione osoby. Ważna jest również eliminacja papieru oraz zmniejszenie powierzchni przechowywania i wreszcie efektywniejsza praca z danymi.

Digitalizacja jest szeroko stosowana w procesie e-kancelarii. Polega on na zamianie dokumentów papierowych trafiających do firmy na wersje elektroniczne wraz z ich dalszą dystrybucją do wskazanych osób. Taki tryb obsługi pozwala znacznie ograniczyć czas i koszty związane z zarządzaniem dokumentami.

To tylko wybrane korzyści. Tymczasem digitalizacja daje znacznie więcej możliwości firmie. A w kontekście nadchodzących zmian w przepisu w zakresie wdrożenia e-faktur stanie się wręcz niezbędna w prowadzeniu firmy.

O tym i wielu innych aspektach digitalizacji i e-kancelarii przeczytasz w artykule „Digitalizacja w firmie – jakie korzyści. E-kancelaria” na portalu infor.pl

Pełna wersja artykułu dostępna jest tutaj.

Aktualności