Grycan, Black Red White, Solaris, Komputronik, Koral, Wedel, Kania, Olewnik, Tarczyński, Ziaja, dr Irena Eris, Mokate, Adamed, Roleski, Pruszyński, Blikle, W. Kruk i Gessler. Co łączy te firmy? Przynależność do grona firm rodzinnych, które stanowią ponad 41% wszystkich przedsiębiorstw prywatnych w Polsce.


Co wiadomo o firmach rodzinnych?

  • generują ok. 20% PKB
  • stanowią prawie 1/3 firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych
  • uzyskały 12,3% rentowności EBITDA wobec 10,8% dla pozostałych w okresie IVQ19-IIIQ20

Firmy rodzinne dobrze poradziły sobie w trudnym czasie pandemii utrzymując stabilność funkcjonowania i w przeważającej większości zachowując miejsca pracy.
Wg raportu Grant Thornton charakteryzują się również: efektywnością działania i są mniej narażone na zmienności kursów niż spółki WIG20. W praktyce stanowią dobre źródło inwestycji.

  • Czy kolejne trudności będą potrafiły pokonać?
  • Czy są przygotowane na to, co nadejdzie?
  • Z jakich narzędzi powinny skorzystać i z kim współpracować, by utrzymać kurs rozwoju?

Odpowiedzi na te pytanie poszukają pelegenci i uczestnicy Kongresu Firm Rodzinnych, który odbędzie się w dniach 2-3 września we Wrocławiu w formule stacjonarnej. Będzie to czwarta edycja tego wydarzenia pod hasłem „Gotowi na jutro”. W programie prelekcje, panele dyskusyjne, warsztaty i seminaria. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prelekcji nt. transformacji cyfrowej i energetycznej, cyberbezpieczeństwa, przywództwa i roli kobiet-liderek.

Impel Business Solutions został zaproszony do udziału w tym wydarzeniu. Nasza ekspertka Jolanta Durasiewicz, prezes zarządu, wystąpi w bloku tematycznym „Trendy biznesowe, które wyznaczą kierunki działania firm rodzinnych”. W prelekcji” Optymalizacja procesów biznesowych” pokaże jak sprawnie i skutecznie wdrażać technologie w obsłudze back office. Czerpiąc z doświadczenia własnego i klientów opowie o przesłankach do zmiany, czynnikach ułatwiających osiągnięcie sukcesu i końcowych efektach, jakie można osiągnąć.

Jolanta Durasiewicz na Kongresie Firm Rodzinnych

Dotychczasowe kongresy zgromadziły blisko 1000 uczestników oferując uczestnikom 16 paneli, 28 godzin warsztatów i wystąpienia 76 mówców.
Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle ciekawie. Szczególnie, że odbędzie się stacjonarnie i uczestnicy zyskają dodatkową możliwość nawiązywania bezposrednich relacji i networkingu.

Szczegółowa agenda i bezpłatna rejestracja dostępne na stronie Kongresu Firm Rodzinnych.
Serdecznie zapraszamy.

Aktualności