Zgodnie z projektem Rozporządzenia Ministra Zdrowia, 1 lipca 2023 r. przestanie obowiązywać stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. Odwołanie tego stanu będzie miało wpływ na różne dziedziny, w tym także na niektóre obowiązki podatkowe. Jednym z nich jest raportowanie schematów podatkowych.

Kto raportuje schematy podatkowe?

Obecnie, w ramach przepisów antycovidowych, bieg terminów na raportowanie tzw. krajowych schematów podatkowych został zawieszony do 30. dnia następującego po dniu odwołania stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii ogłoszonego w związku z Covid-19. Oznacza to, że obowiązek raportowania tych schematów podatkowych jest obecnie zawieszony.

Co się zmieni?

Po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego, konieczny będzie powrót do obowiązkowego raportowania krajowych schematów podatkowych. Obowiązek raportowania może dotyczyć również schematów, które były wdrożone w trakcie pandemii.

Szczegóły szkolenia

O wszystkich kwestiach dot. schematów podatkowych opowiedzą eksperci Business Tax Professionals. Szkolenie odbędzie się w formule online pt. „Raportowanie schematów podatkowych – koniec zawieszenia przepisów. O jakich obowiązkach należy pamiętać?”

Termin: 15 czerwca 2023 r. w godzinach 10:00 – 13:00
! WAŻNEdo końca maja niższa cena – tylko 99 zł netto/os. Standardowa cena to 149 zł netto/os.
BONUS dla każdego uczestnika poradnik podatkowy online „Schematy podatkowe na przykładach” oraz materiały szkoleniowe.

Spotkanie będzie doskonałą okazją do przypomnienia przepisów o schematach podatkowych i uzyskania wiedzy na temat konieczności raportowania zaległych krajowych schematów podatkowych. Bonus przygotowany dla każdego uczestnika pomoże utrwalić zdobytą wiedzę.

Zapraszamy do udziału.

Więcej informacji o szkoleniu i formularz rejestracyjny dostępne są tutaj.
Nie przegap tej szansy – liczba miejsc jest ograniczona!

Do zobaczenia 15 czerwca o godz. 10!

Aktualności