Po lockdownie wreszcie wróciły targi w formule offline – tym razem z ofertami pracy dla imigrantów. W dniach 10-11 czerwca na Placu Solnym Fundacja Ukraina zorganizowała targi rozwoju zawodowego i osobistego.

Na miejscu można było skorzystać z wielu form aktywności. Były stoiska firmowe, gdzie można było zaznajomić się z oferty pracy i porozmawiać z rekruterami o możliwościach realizacji zawodowych ambicji , a także zostawić kwestionariusz aplikacyjny. Uczestnicy mogli także skorzystać ze szkoleń np. w zakresie zarządzania wizerunkiem, finansami i zespołem wielokulturowym oraz poznać tajniki inteligencji emocjonalnej i metody zapobiegania wypaleniu zawodowemu. Bogata agenda obejmowała także poznanie historii sukcesu kilku lokalnych firm, oraz konsultacje i porady specjalistów. Pod okiem doświadczonych rekruterów można było stworzyć skuteczne CV, przeprowadzić próbną rozmowę kwalifikacyjną i wziąć udział w grze zespołowej.

Wśród obecnych firm nie mogła zabraknąć Sanpro Synergy związanej mocno z rynkiem wrocławskim. Zatrudnianie cudzoziemców zwłaszcza ze wschodu i wsparcie ich oraz pracodawców w finalizowaniu procedur zatrudnienia to ważny obszar działalności tej spółki. Na stoisku można było skorzystać z porad w zakresie legalizacji pobytu i pracy, poznać dostępne oferty pracy, a także wypełnić aplikację rekrutacyjną.

Targi w takiej formule odbyły się we Wrocławiu po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Ponad 20 firm uczestniczących i różnorodne formy aktywności dla cudzoziemców poszukujących rozwoju zawodowego pokazują, że warto tę formułę kontynuować.

Aktualności