21 kwietnia 2021 r. w ramach Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0 odbyła się konferencja online „Roboty autonomiczne, roboty mobilne, coboty – jak umiejętnie wprowadzać rozwiązania Przemysłu 4.0. w erze postcovidowej?”. Prelegenci przedstawiali nowoczesne rozwiązania wspierające rozwój technologiczny i wzmacniające rolę pracownika jako inicjatora zmian. Celem wydarzenia jest przedstawianie ekspertów gotowych dzielić się wiedzą i dobrymi praktykami, które propagują transformację cyfrową. Na zaproszenie organizatora wystąpiła Nina Twardowska, Prezes Zarządu Impel Business Solutions Sp. z o.o.

Uczestnicy poznali możliwości zastosowania robotów i cobotów w procesach przemysłowych oraz back office’owych. Mieli okazję zobaczyć wpływ automatyzacji na funkcjonowanie firmy i zmianę pozycji pracownika oraz lidera.
Trend transformacji staje się coraz powszechniejszy. Dzisiaj potrzebę zmiany technologicznej dostrzegają również małe i średnie firmy jednocześnie upatrując w niej szansy na rozwój i poprawę sytuacji konkurencyjnej. Transformacja cyfrowa organizacji to przede wszystkim inny sposób myślenia o strategii firmy, jej planach i nowej roli pracownika. Taka zmiana to również nowe podejście mentalne i kompetencyjne.


Poruszane tematy:

 • Roboty autonomiczne, roboty mobilne, coboty – potencjał i wyzwania;
 • Roboty współpracujące oraz mobilne jako wszechstronne rozwiązanie dla MŚP;
 • Robotyka inspekcyjna i zadania pomiarowe, analiza zebranych danych;
 • Kultura innowacyjna w firmie – czynniki do zmiany;
 • Innowacyjne rozwiązania dla biznesu – Robotyzacja procesów biznesowych;
 • 3 wymiary innowacji: ludzie, procesy, technologia;
 • Każdy jest innowatorem – o przywództwie w dobie cyfryzacji i COVID-19,
 • WEB 2.0, Życie 3.0, Przemysł 4.0, a człowiek wciąż ten sam.

Wśród prelegentów wystąpili:

 • prof. Radosław Zimroz z Politechniki Wrocławskiej prezentujący roboty inspekcyjne w górnictwie;
 • Marcin Gwóźdź z firmy ProCobot, który opowiedział o szerokim wykorzystaniu cobotów w takich procesach produkcyjnych jak obsługa maszyn, montaż, wkręcanie, klejenie a także kontrola jakości, analizy i testy laboratoryjne;
 • Krzysztof Safin z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, który podkreślał na bazie zdobytych doświadczeń, że „nowoczesność to nie wybór, a konieczność”.

Nina Twardowska, Prezes Zarządu Impel Business Solutions Sp. z o.o., w swoim wystąpieniu podzieliła się spostrzeżeniami z wdrożenia ponad 60 rozwiązań robotyzacyjnych w procesach back office. Pokazała, że robotyzacja jako element strategii daje wymierne korzyści nie tylko w efektywności prowadzonych działań, ale także – i tu jest wartość dodana z RPA – otwiera ludzi na nowe możliwości i otwiera organizację na kolejne udoskonalenia technologiczne.
„Zysk? 100% efektywności, 100% wyeliminowanych błędów, do 70% optymalizacji kosztów pracy wykwalifikowanych pracowników” – tak Nina Twardowska podsumowała efekty wdrożenia robotów w Impel Business Solutions dodając ” Nie szukaliśmy oszczędności, efektu ekonomicznego. Chcieliśmy przekonać ludzi, że technologia może im pomagać w codziennej pracy. (..) Nowoczesność, to, że roboty wykonują codzienne, powtarzalne działania, jest dla nas powodem do dumy. Dzięki temu pracownicy mogą się zająć zadaniami eksperckimi, bardziej wartościowymi, rozwijającymi ich kompetencje.”

Pomysłodawcą i organizatorem Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0 jest Związek Pracodawców Polska Miedź. Inicjatywa ta ukierunkowana jest na promowanie nowych rozwiązań i pokazywanie jak działają w praktyce. Przykład sprawdzony w boju zawsze działa na wyobraźnię i daje inspirację.


Aktualności

Uzupełnij formularz

Podaj nam więcej szczegółów, co pomoże nam sprawnie odpowiedzieć na Twoje zapytanie

  * pole wymagane

  Administratorami Twoich danych osobowych będą Współadministratorzy wskazani w linku Wykaz Współadministratorów, którzy przetwarzają dane na podstawie umowy o współadministrowanie.
  Zgłoszenie odwołania ww. zgód należy wysłać na następujący adres e-mail: iod.e-marketing@auraco.pl
  Punktem kontaktowym dla Ciebie, w sprawach dotyczących ochrony Twoich danych w związku z ww. Zgodami, jest Auraco sp. z o.o., ul. Solec 81B, 00-382 Warszawa, adres e-mail iod.e-marketing@auraco.pl.