Pracownicy ze Wschodu po początkowym okresie pandemii powoli wracają do naszego kraju. Potwierdzają to liczby – pod koniec sierpnia w ZUS było zarejestrowanych 658,2 tys. cudzoziemców – o 30 tys. więcej niż w lipcu. Fakt ten cieszy przede wszystkim pracodawców, którzy chętnie korzystają z tej grupy pracowniczej doceniając ich gotowość do pracy i przygotowanie.

Sanpro Synergy, które skutecznie rekrutuje pracowników ze Wschodu, przeprowadziło badanie wśród tej grupy badanie diagnozujące ich obecne spostrzeżenia i obawy oraz najbliższe zamierzenia. Wszystkie dane zostały zebrane w raporcie pt.”Ukraińcy na polskim rynku pracy doświadczenia i perspektywy”. Materiał zawiera też trendy w zatrudnieniu i rekomendacje ekspertów.

Kluczowe wyniki raportu pokazują, że Ukraińcy są zadowoleni z życia w Polsce i coraz częściej chcą tu zostać na dłużej – 67% Ukraińców jest zadowolonych z życia w Polsce, a 41% chce zostać na stałe.
Z raportu dowiesz się m.in..:

 • jakiego zatrudnienia poszukują dzisiaj pracownicy z Ukrainy?
 • czy polscy przedsiębiorcy nadal będą mogli liczyć na pracowników ze Wschodu?
 • jak pracodawcy mogą wpłynąć na satysfakcję i zadowolenie Ukraińców?
 • dlaczego Ukraińcy opuszczają Polskę?
 • co robić, żeby zatrzymać Ukraińców w Polsce?

Pełna wersja raportu do pobrania ze strony

Aktualności

Uzupełnij formularz

Podaj nam więcej szczegółów, co pomoże nam sprawnie odpowiedzieć na Twoje zapytanie

  * pole wymagane

  Administratorami Twoich danych osobowych będą Współadministratorzy wskazani w linku Wykaz Współadministratorów, którzy przetwarzają dane na podstawie umowy o współadministrowanie.
  Zgłoszenie odwołania ww. zgód należy wysłać na następujący adres e-mail: iod.e-marketing@auraco.pl
  Punktem kontaktowym dla Ciebie, w sprawach dotyczących ochrony Twoich danych w związku z ww. Zgodami, jest Auraco sp. z o.o., ul. Solec 81B, 00-382 Warszawa, adres e-mail iod.e-marketing@auraco.pl.