„Innowacje – droga do sukcesu firmy” to tytuł webinaru zorganizowanego przez Konfederację Lewiatan w ramach e-Akademii. Partnerem wydarzenia była firma Ayming, która do udziału w dyskusji zaprosiła Ninę Twardowską, prezes zarządu Impel Business Solutions.

Wizjoner, konsekwencja, czas determinują sukces innowacji

Wizjoner czyli inicjator pomysłu wskazujący wartość dla organizacji, konsekwencja rozumiana jako niewzruszone podążanie wyznaczoną drogą niezależnie od monetyzacji pomysłu i czas potrzebny na oswojenie zmiany jaką jest innowacja. Uczestniczki zgodnie przyznały, że te 3 czynniki to must have sprzyjający powstawaniu innowacji rozumianej nie tylko jako zmiana transformacyjna i technologiczna, ale także jako zupełnie nowy mindset – postawa i przestrzeń do rozwoju.

Innowacyjność to zmiana całej organizacji

Ekspertki firmy Ayming, Magdalena Burzyńska i Izabela Diana Jaszczołt, oraz Nina Twardowska bardzo szeroko odniosły się do roli innowacji w ekosystemie firmy i omówiły nast. zagadnienia:

kultura innowacyjnej firmy – rola lidera jako ambasadora innowacji w firmie
ludzie a innowacje – wykwalifikowana kadra motorem rozwoju
innowacje produktowe – rozwój produktów i usług na potrzeby rynku
finansowanie działań innowacyjnych – wysokie koszty hamulcem w działaniach.
Nina Twardowska odniosła się do własnych doświadczeń z wdrażania innowacji w podległej spółce. Uznała, że innowacja jest trendem i modą oraz występuje obok transformacji cyfrowej. Jej zdaniem innowacja to sprawczość, to coś co napędza organizację, daje wartość i buduję kulturę organizacyjną. Innowacja to przede wszystkim ludzie, którzy są inicjatorami pomysłu, ale ten element sprawczy zazwyczaj jest pomijany.

Jakie są kluczowe czynniki innowacyjnej firmy?

Zdaniem prezes Twardowskiej należą do nich:

 • sprawczość
 • kreatywność
 • właścicielstwo
 • nowe pomysły

Dopiero mariaż tych elementów sprawia, że firma może być naprawdę innowacyjna. Dodatkowo innowacja musi być trwałą zmianą, ale nie zawsze musi oznaczać zysk.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy.

Aktualności

Uzupełnij formularz

Podaj nam więcej szczegółów, co pomoże nam sprawnie odpowiedzieć na Twoje zapytanie

  * pole wymagane

  Administratorami Twoich danych osobowych będą Współadministratorzy wskazani w linku Wykaz Współadministratorów, którzy przetwarzają dane na podstawie umowy o współadministrowanie.
  Zgłoszenie odwołania ww. zgód należy wysłać na następujący adres e-mail: iod.e-marketing@auraco.pl
  Punktem kontaktowym dla Ciebie, w sprawach dotyczących ochrony Twoich danych w związku z ww. Zgodami, jest Auraco sp. z o.o., ul. Solec 81B, 00-382 Warszawa, adres e-mail iod.e-marketing@auraco.pl.