Na przestrzeni kilku ostatnich lat obraz pani kadrowej bardzo się zmienił. Kojarzona z tym stanowiskiem przysłowiowa pani Kazia to dzisiaj nowoczesna specjalistka sprawnie poruszająca się w gąszczu przepisów prawa pracy i korzystająca z technologii. Obsługa systemu i digitalizacja przyczyniły się do popularyzacji outsourcingu kadr i płac. Zwłaszcza w czasie pandemii – przy powszechnym systemie pracy zdalnej i braku specjalistów – klienci szczególnie chętnie sięgają po ten produkt. Zyskują większą dostępność pracowników do realizacji innych zadań w firmie i gwarancję dostawcy co do terminowości i rzetelności obsługi.

Nowi klienci z usługą kadry i płace

Ubiegły rok zaowocował 16 nowymi klientami w kadrach i płacach. Kilku z nich jest na końcowym etapie wdrożenia.

Klienci już w pełni obsługiwani to między innymi Petropol Wolsztyn i Unikatonia Sp. z o.o. to firmy korzystające z pełnej obsługi kadrowo-płacowej na systemie Impuls. Jednak każda z nich zdecydowała się na inny zakres świadczeń dopasowany do własnych potrzeb. Petropol wybrał dodatkowo dostęp do systemu zapewniający:

– portal pracowniczy z możliwością składania elektronicznych wniosków urlopowych oraz dostępem do własnych danych kadrowo-płacowych ( w tym paski wynagrodzeń, PIT, przyznane benefity, kartoteki wynagrodzeń);

– możliwość podglądu danych kadrowo-płacowych wszystkich pracowników oraz definiowania raportów. A także usługę PPK Premium polegającą na przejęciu zarządzania uczestnictwem i dokumentami PPK i informowanie pracowników o ich statusie.

Unikatonia znana pod nazwą handlową Unikatonia spa&wellness korzysta z nieco węższego zakresu współpracy. Obejmuje bieżącą obsługę kadr i płac. Dodatkowo firma zdecydowała się na audyt akt osobowych wraz z raportem i rekomendacjami zmian. Ze swojej  strony dokonaliśmy usprawnień w postaci wdrożenia standardu danych źródłowych klienta. Dotyczy on wszystkich otrzymywanych plików i dokumentów jak np. dane do naliczenia wynagrodzeń, formatki zatrudnienia czy dokumenty dla nowych pracowników.

Petropol Wolsztyn Unikatownia

Każdy nasz klient może liczyć na opiekę i pomoc koordynatora oraz wsparcie zespołu specjalistów kadrowo-płacowych. Dzięki temu nie musi śledzić aktualnych zmian w przepisach, a usługa jest wykonana sprawnie i na czas.

Chcesz dowiedzieć się więcej o outsourcingu kadr i płac – zapraszamy na naszą stronę: https://procesy-biznesowe.impel.pl/obsluga-kadrowo-placowa/

Aktualności