W podatkach dużo się dzieje. Doradcy Business Tax Professionals przygotowali 3 bezpłatne webinary. Podczas spotkań przybliżą i objaśnią najnowsze zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z tematyką i zapisania się przez formularz. Widzimy się w kolejne czwartki października. Udział jest bezpłatny.

Webinar „PIT po Polskim Ładzie 2.0”

PITY

PIT po Polskim Ładzie 2.0

13 października 2022 r.

godz. 10:00 – 11:15

Paweł Podlasiński oraz Tomasz Wróbel opowiedzą o tym, jak na ten moment, po licznych nowelizacjach i poprawkach wyglądają przepisy ustawy o PIT. Prelegenci przedstawią najważniejsze zmiany wprowadzone w ramach poprawek do Polskiego Ładu zwanego Polskim Ładem 2.0 (tzw. „Niskie Podatki”).

Uczestnicy spotkania otrzymają po webinarium bezpłatny dostęp do Informatora podatkowego „Polski Ład 2.0 – PIT”. W Informatorze omówione zostały wybrane przez ekspertów zmiany wprowadzone do prawa podatkowego w ramach Polskiego Ładu 2.0, w tym m.in. likwidacja ulgi dla klasy średniej, możliwość zmiany formy opodatkowania, zmiany dla rodziców samotnie wychowujących dzieci oraz zmiany dla płatników.
Szczegóły dotyczące spotkania oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie.

podatek CIT

ZMIANY w CIT

20 października 2022 r.

godz. 10:00 – 11:15

Piotr Adamski razem z Pawłem Podlasińskim omówi nowelizację ustawy o CIT, która została już przyjęta w Sejmie i obecnie procedowana jest w Senacie. Wśród zmian m.in. modyfikacja podatku minimalnego, likwidacja przepisów o tzw. ukrytej dywidendzie, zmiany w przepisach o cenach transferowych.
Szczegóły dotyczące spotkania oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie.

SLIM VAT 3

SLIM VAT 3

27 października 2022 r.

godz. 10:00 – 11:15

Piotr Adamski i Tomasz Wróbel omówią nadchodzące zmiany w ustawie o VAT. Pierwsza wersja SLIM VATu wprowadziła istotne i rewolucyjne zmiany w rozliczaniu korekt w VAT (do dziś istnieją pewne wątpliwości dotyczące interpretacji tych regulacji). Kolejna wersja wprowadziła uproszczenia w zakresie kursów walut. Trzecia wersja pakietu „odchudzającego” ustawę o VAT wprowadzi zmiany m.in. w wiążących informacjach stawkowych, mechanizmie podzielonej płatności oraz w rozliczaniu VATu w obrocie międzynarodowym. Poprzednie edycje SLIM VATu pokazują, że do zmian warto się przygotować wcześniej.

Szczegóły dotyczące spotkania oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie.

W trakcie każdego spotkania eksperci podatkowi chętnie odpowiedzą na pytania zadane przez uczestników.

Zapraszamy do udziału i do zobaczenia!

Aktualności